Liverbird

MENU

Spring Cup 2011

Ist Round GROUP 1 &2

Sat March 12th Walsall

Lizards 10 v Liverbirds 7

Solihull 1   v Water Beatles 4

Lizards 12 v Manc Comets 2

Manchester 1 v Water Beatles 0

Liver Birds 6 v Birmngham 2

Lizards 17     v Birmngham 3

Liver Birds 4 v Manc Comets 3

Sheffield 1   v Water Beatles 9

 

Birmingham and Solihull go to the Plate

2nd Round GROUP 1

Sun April 10th Walsall

 

Liverbirds  0 v Manchester 6

Liverbirds  4 v Otter 6

Liverbirds 3 v Sheffield Stingrays 3

Liverbirds 2 v Sheffield Sharks 3

Liverbirds 7 v Manc Barracuders 5

 

Barracudas go to the Plate

3rd Round GROUP A

Sat May 7th Grantham

Water Beatles 8 v Tyldesley 2

Water Beatles 2 v Caledonia 1

Water Beatles 4  v Sheffield Sharks 3

 

Manchester withdrew

Caledonia and Tyldesley go to the Plate

3rd Round GROUP B

Sat May14th Grantham

Lizards 5 v Otter 3

Liverbirds 3 v Penguin 1

Lizards 6 v Liverbirds 4

Liverbirds 2 v Sheffield Syingrays 4

Lizards 8  v Penguin 4

Liverbirds 4 v Otter 6

Lizards 8 v Sheffield Stingrays 3

 

Liverbirds and Otter go to the Plate

2010 FINALS

Saturday April 17TH

SEMI 1 PENGUIN A   9   v   OTTER A  8  AET

SEMI 2 LIVERPOOL A 2 v  MANCHESTER A 7

 

3rd / 4th LIVERPOOL A 7   V OTTER A 6

FINAL  MANCHESTER A 6 V PENGUIN A  4

 

 

PLATE SEMI 1 MANCHESTER D 4 V LEEDS 6

PLATE SEMI 2 SHEFFIELD A  5     V OTTER B 4

PLATE FINAL

3rd.4th OTTER B    5       V MANCHESTER D 6

FINAL SHEFFIELD A  6   V  LEEDS 6

Liverpool ATeam scorers in the finals

Hayley     3

Kathryn    2

Laura       2

Alice         1

Alex          1

Ist Round GROUP 3&4

Sun March 13th Walsall

Manchester Barracuders

Sheffield Styingrays

Caledonia

Otter

Penguin

Tyldsley

Quaiify

 

Sunderland and Carlisle go

to the Plate

2011 FINALS

Saturday May 28th Corby

Semi 1

Water Beatles 9 v Penguin 7

Semi 2

Lizards 4 v Sheffield Sharks 3

 

FINAL

Water Beatles 7 v Lizards 4

2nd Round GROUP 2

Sun April 17th Walsall

Lizards 11 v Tyldesley 4

Lizards 13 v Comets 1

Lizards 5 v Penguin 3

Lizards 8 v Water Beatles 1

Lizards 6 v Caledonia 5

Water Beatles 2 v Penguin 2

Water Beatles 11 v Tyldesley1

Water Beatles 3 v Caledonia 2

Water Beatles 1 v Lizards 8

Water Beatles 12 v Comets 5

 

Comets go to the Plate

Water Beatles Scorers

Finals

Katie 3

Sophie 3

Bethan 3

Lauren 2

Molly 2

Kathryn 2

Harriet 1

Lizards

Scorers

Finals

Hayley 4

Kathryn 2

Alice 2

Spring Cup Runners Up Spring Cup Teams Spring Cup Winners

2nd Round PLATE GROUP B

Sat May 21st Grantham

Liverbirds 2 v Tyldesley 2

Liverbirds 4 v Carlsile 5

Liverbirds  v Otter (withdrew)

Winners

Runners Up